Maty Kudláček průvodcem v Lužním lese

V pondělí 15. dubna se žáci 7. C  vydali objevovat bohatství fauny a flóry lužního lesa v CHKO Litovelské Pomoraví. Průvodcem  mezi smuhami, mrtvými rameny řeky Moravy  a  padlými kmeny jim byl Matouš Kudláček ze 7. B. Maty si na spolužácích v praxi otestoval svoji práci „Průvodce lužním lesem“, kterou musel splnit do okresního kola biologické olympiády. Ukázal kamarádům rostliny typické pro tento biotop, periodické tůňky, kde se líhnou vzácní listonozi a žábronožky, bobří okus, stopy a skluzavku, čápy, volavky, škeble a spoustu dalších zajímavostí.

Všechny nástarahy v podobě divokého terénu, deště , Šimonova krvácejícího nosu a učitelky přírodopisu, která si neodpustila závěrečnou poznávačku rostlin, sedmáci zvládli skvěle.

Všichni jsme si výlet užili a načerpali z jarní přírody energii pro zbytek týdne v lavicích.

7C-lun-les